Endpoint Antivirüs Sistemleri

EndPoint Antivirüs
Hizmetleri
Genel Bakış

Sunucu Teknik ESET’in Türkiye Partneridir. Eset’in benzersiz çok katmanlı, bulut ile güçlendirilmiş teknolojileriyle şirketinizi koruyun! Fidye ve kripto virüslerine karşı en etkin korunma yöntemleri:

Eset Endpoint Neler Yapabilir?
Ağ Saldırısı Koruması, fidye yazılımlarının, ağ düzeyindeki kötüye kullanımları durdurarak sisteme bulaşmasını önleme yeteneğine sahiptir.
Çok katmanlı savunmamızda, gizleme kullanarak tespit edilmekten kaçınmaya çalışan kötü amaçlı yazılımları tespit etme özelliği olan bir ürün içi sanal makine bulunur. ESET'in bulut kötü amaçlı yazılım koruma sisteminden yararlanın - LiveGrid® - Bir sonraki tespit güncellemesini beklemeye gerek kalmadan yeni tehditlere karşı otomatik olarak korumak için. Tüm ürünler, işletmelerin zararlı dosya şifrelemesinden korunmasını sağlamak için Ransomware Kalkanı içerir.

Makine öğrenimi ve insan deneyimi
Dünya çapında güvenlik araştırmacıları ile desteklenen otomatik tehdit değerlendirmesi

Kaliteli teknik destek
Dünya çapında kendi dilinizde 7/24 yerel ve güvenilir yardım

Hafif ayak izi
3. taraf testleri hafif performanslı ve ağ üzerinde minimum etkisi olduğunu kanıtlıyor

Düşük yanlış tespit

Çok katmanlı teknoloji, en iyi algılama oranlarını ve en az yanlış tespiti garanti eder

Davranışsal Algılama – HIPS ESET’in Host tabanlı İzinsiz Giriş Önleme Sistemi (HIPS) sistem etkinliğini izler ve şüpheli sistem davranışını tanımak ve durdurmak için önceden tanımlanmış bir kural kümesi kullanır.

Fidye Yazılım Kalkanı Kullanıcıları fidye yazılımlarına karşı koruyan ek bir katman. Teknolojimiz, yürütülen tüm uygulamaları davranışlarına ve itibarlarına göre izler ve değerlendirir. Fidye yazılımı davranışını andıran süreçleri tespit etmek ve engellemek için tasarlanmıştır.

Ağ Saldırı Koruması ESET Ağ Saldırı Koruması, ağ düzeyinde bilinen güvenlik açıklarının algılanmasını iyileştirir. Kötü amaçlı yazılımların yayılmasına, ağ tarafından yürütülen saldırılara ve henüz bir yama yayınlanmamış veya dağıtılmamış olan güvenlik açıklarından yararlanmaya karşı önemli bir koruma katmanı oluşturur.

Gelişmiş Bellek Tarayıcı Modern zararlı yazılımların önemli bir tehlikesini etkin bir şekilde ele alan benzersiz bir ESET teknolojisi – aşırı bilgi gizleme ve / veya şifreleme kullanımı. Gelişmiş Bellek Tarayıcı, bulaşıcı bir işlemin davranışını izler ve belleğe indirdikten hemen sonra tarar.

Ürün İçi Sandbox ESET’in ürün içi Sandbox özelliği, kötü amaçlı yazılımın yüzeyinin altında gizlenen gerçek davranışı tanımlamaya yardımcı olur. Bu teknolojiyi kullanarak, ESET çözümleri, yalıtılmış sanal bir ortamda şüpheli bir örnek yürütmek için bilgisayar donanımı ve yazılımının farklı bileşenlerini kullanır.

Exploit Engelleyici ESET Exploit Engelleyici, genellikle istismar edilen uygulamaları (tarayıcılar, belge okuyucuları, e-posta istemcileri, Flash, Java ve diğerleri) izler ve yalnızca belirli CVE tanımlayıcılarını hedeflemek yerine, sömürü teknikleri üzerine odaklanır. Tetiklendiğinde, tehdit derhal makinede engellenir. Çift Yönlü Güvenlik Duvarı Şirket ağına yetkisiz erişimi engeller.

Anti-hacker koruması, verinin açığa çıkmasını önleme ve güvenilir ağların tanımlanmasını sağlar, genel Wi-Fi gibi diğer tüm bağlantıları varsayılan olarak kısıtlar. Botnet Koruması ESET Botnet Protection, botnetlerin kullandığı kötü amaçlı iletişimi algılar ve aynı zamanda rahatsız edici işlemleri tanımlar. Tespit edilen herhangi bir kötü niyetli iletişim engellenir ve kullanıcıya bildirilir.

Symantec Endpoint Protection (Symantec Uç Nokta Koruması)

Son kullanıcıların kullanmakta olduğu Windows ve MAC işletim sistemli bilgisayalar üzerinde uç koruması sağlayan pakettir. Bu çözüm ile Windows işletim sistemli son kullanıcılarda virus, spyware koruması, firewall, atak önleme, cihaz ve uygulama kontrolü sağlanmaktadır.
Symantec Endpoint Protection 12.1.2 gelişmiş güvenlik, performans ve yönetim için yeni özellikler içerir.

Symantec Messaging Gateway ile Maillerinizi Güvence Altına Alın:

Symantec Messaging Gateway, gelen ve giden mesaj trafiği üzerinde gerçek zamanlı kesin antispam, antivirus, ileri seviye içerik filtrelemesi ile data sızıntısı önleme ve e-mail şifreleme çözümü sağlar.
Messaging Gateway Yönetimi basit olması; 1.000.000’da 1 false positive oranı ile %99 dan daha fazla oranda spam trafiğini tespit ederek yakalar.

Yönetimi, raporlaması ve yeni tehditlere karşı hızlı çözümler üretmesi ile sektörün lideri olarak güvenlik çözümleri sunmaktadır. Mail’lerin kurum ağına giriş ve çıkış noktasında konumlandırılan bu çözüm ile mail’ler üzerinde tam bir kontrol sağlanabilmektedir. Mail’ler üzerinde yapılacak olan virus, spyware gibi kötü yazılımların kontrolü ve spam taramasının yanında tam bir içerik kontrolü ile de mail trafiği üzerinde istenen politikalar uygulanabilmektedir.

Özellikler

Anti-spam gateway, otomatik gerçek zamanlı güncellemeler ve milyonda bir false positive oranı ile spamların tespiti üzerinde %99 üzerinde başarı gösterir.

Brightmail tarafından güçlendirilmiş antispam filtre motoru, repütasyon, global ve local olarak tehditlerin oluştuğu kaynağa göre kimlik tespiti yapar.

Data Loss Prevention entegrasyonu ve kapasitesi ile müşteri düzenliyi kuralları ve politikalarına uyumluluk.

Müşteri tanımlı kurallar özelliği müşterilere karşılaştıkları potansiyel tehditler karşısında ilgili tehditleri spam olarak değerlendirip kurallar oluşturmasına izin verir.

Eset ve Symantec ile ilgili proje çalışmalarımız için lütfen bizimle iletişime geçin

Aklınıza takılan soru mu var?