Güvenlik Duvarları

Firewall Güvenlik Duvarları
PFSENSE Güvenlik Duvarı ve OpenVpn Hizmetleri

Sadece bir güvenlik duvarı olarak değil bir internet filtreleme ve düzenleme aracı olarak da kullanabildiğimiz pfsense ile , kurumlar için son kullanıcıların internet ortamından en az derecede zarar görmeleri ve internet üzerinden aranan bir bilgi için , o bilgiye ait gereksiz bilgilerin değil sadece gerçekten ilgili bilgilerin yer almasını sağlayacak bir filtreleme ile , son kullanıcıya verilen interneti otomatik olarak filtreleyebilirsiniz.
Uzman kişiler tarafından yapılandırılacak Güvenlik Duvarı ile şirketiniz otomatik olarak pfsense topluluğunun anlık güncellemeleri ile olası tehlikelerden kurtulup son güncel virüs ve spyware malware , ransomware gibi atakların saldırılarından etkilenmeden ve hiç bir performans kaybı yaşamadan çalışmaya devam edecektir.

Snort ve Squid yapılandırmaları ile güncel virüs database i günlük olarak çekebilir ve Dünya genelinde açık kaynak kodlu bu veritabanlarını güvenlik duvarınızda ücretsiz kullanabilirsiniz. Muadil UTM Bütünleşik Güvenlik Cihazlarının fiyat ve lisans maliyetleri göz önüne alındığında %80 lik bir kar marjı elde edebileceğiniz bu profesyonel yapılandırmada asıl önemli olan kurulumu yapan kuruluş ve sürekliliğidir. Satış kurulum ve desteğini verdiğimiz bu yazılımın açık kaynak kodlu olması ve her geçen gün yeni çıkan yeniliklere veya yeni nesil virüs raporlarına anında karşılık vermesi ile diğer UTM cihazı yada diğer açık kaynak kodlu güvenlik duvarlarına karşı üstün bir performans sağlamaktadır.

Referans listemiz de de bulunan bir çok firmada aktif olarak hâlihazırda kullandığımız yazımının son zamanlarda Netgate çatısı altında kendisini çok daha geliştirdiği ve gerek yazılım da gerekse ara yüzdeki yenilikleri ile de tüm UTM cihazları arasında bir farkındalık yansıttığı kullanıcıları tarafından da beğeni ile karşılanmıştır. Kurumsal firmalar veya küçük yada orta ölçekli işletmeler için yıllık lisans maliyetli UTM cihazları yerine , Pfsense Güvenlik Duvarının avantajları karşılaştırıldığında şirketler için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğu aşikardır. Firmanız için bir utm firewall alımı düşünüyorsanız bizler ile iletişim kurmaktan çekinmeyiniz. Ücretsiz yerinde keşif ve danışmanlık desteğimiz ile size uygun yapıda bir yapılandırmayı ve konfigürasyon bilgisini keşif anında çıkarabilir ve istekleriniz karşısında sizlere destek olabiliriz.

Loglama

Loglama, işyerinizdeki veya kullandığınız her türlü interaktif sistemdeki (okullar, kafeler, yurtlar, üniversiteler, ofisler, hastaneler, halka açık yerlerde internet hizmeti veren bütün kurumlardaki) internet kullanıcıların hareketlerini kaydeden bir uygulama platformudur. Bağlantınız üzerinde yapılan her işlem zaman temelli kaydedilir ve istendiği zaman rapor olarak izlenir. Çıkarılan yeni yasaya göre bu takibin yapılması mecburidir. Ayrıca hem personel hem de misafirlerinizin güvenliği açısında gerekli bir çalışma altyapısı sunmaktadır.

Efe Bilişim olarak, loglama hizmetimiz hakkında bilgi alabilir, ücretsiz bir keşif talep ederek ayrıntılı olarak konuya hâkim olabilirsiniz. Fortinet gibi dünya çapında güçlü bir markayla bu hizmeti size sunuyoruz. Fortianalyzer ile problemsiz ve yasal bir sürecin içine dahil olabilirsiniz. Ayrıca bütçenize uygun olan daha makul loglama ürünlerimiz de mevcuttur.

Fortinet

Fortinet Ürünlerinden FortiGate U.T.M. ile şirketinizdeki her türlü tehlikeyi ciddi ve güvenilir bir güvenlik duvarıyla ortadan kaldırın. Fortinet internet güvenliği hususunda rewall, ips&idp, antivirus (malware, spyware, grayware),Web Category Filter, Antispam Koruması, IM&P2P Koruması, Vpn Desteği (SSL, IPSEC, PPTP) ile günümüz kullanıcılarına en üst seviyede güvenlik çözümü sağlamaktadır. ABD menşeili program Türkiye’de birçok devlet dairesinde referans olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şirketinizde kullanılan CRM, MRP, ERP programlarınızı, sql veya farklı veritabanlarınızı, mail sunucularınızı, şubelerinizi, müşteri datalarınızı ve her türlü digital verilerinizi Fortinet Güvenlik duvarıyla etkin şekilde koruyabilirsiniz. Lokal yönlendirmelerde etkin ve performans düşüklüğü ortadan kalkar. Stabil ve hızla çalışan bir güvenlik altyapınız olur. Server’a bağlı bütün bilgisayarlarınızı dilediğiniz gibi yönlendirebilir, kısıtlayabilir veya denetleyebilirsiniz. Üstelik upgrade işlemlerinde uygun ve kullanışlı seçenekler mevcuttur.

Hangi güvenlik duvarının şirketiniz için uygun olduğunu ayrıntılı bir şekilde size sunabiliriz. Ücretsiz olarak teknik ekibimiz işyerinize, ofisinize gelerek sisteminizi inceler; sağlam, kullanışlı ve çözüm odaklı alternatifler için rapor hazırlar. Bu sayede gereksiz masraflardan ve sisteminizi yoracak her türlü ekstra yükten kurtulmuş olursunuz.

Fortinet kurulumlarından sonra şirketinizdeki ilgili personele ayrıntılı olarak yönetim şeması anlatılır. Herhangi bir problem esnasında teknik ekibimiz devreye girerek çalışmalarınızın aksamasını ortadan kaldırır.

FortiAnalyzer-100C
Log Performansı (Logs / Saniye): 200’e kadar
FortiAnalyzer-400B
Log Performansı (Logs / Saniye): 500’e kadar
FortiAnalyzer-1000B
Log Performansı (Logs / Saniye): 1,000’e kadar

Şirketinizin bütçesine göre fortinet, endian veya pfsense güvenlik duvarlarını sizin için projelendirip fiyatlandırabiliriz. Lütfen sistem keşfi ve fiyatlandırma için aşağıdaki linki tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi veya teklif için iletişime geçin.