Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri kontrolsüz bir şekilde giriş yapan araçları engellemek ve araçların giriş çıkışlarını kontrol altına almak amacıyla kullanılan bir sistemdir. Sistemin yapılış nedenleri dolayısıyla bu alanda kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesidir. Genellikle otoparklarda araçların giriş çıkışını denetlemek amacıyla kullanılır.

Bariyer Sistemleri

İhtiyacınıza göre sistemleri tercih edin.

Yatar-Kalkar Özellikli Bariyerler

Bariyerlerin amacı kontrolsüz yapılan araç girişlerini ve giriş çıkışlarını denetlemektir. Yatar-Kalkar özelliğine sahip olan bariyerler bu gibi durumların önüne geçmek için çok avantajlı bir seçenektir. Bu özelliğe sahip bariyerler kullanışlı, çok yönlü ve fonksiyonlu olan seçeneklerdir. Kontrolsüz yapılan giriş çıkışları durdururlar. Bu sebeple bariyer kullanılan çoğu yerde yatar-kalkar özelliğine sahip bariyerlerin kullanıldığını görebilirsiniz.

Güvenlik Bariyerleri otoparklarda kullanılan bariyer sistemlerinden daha farklıdır. Genellikle elektronik veya donanımsal bir yanı yoktur. Genellikle girişi veya çıkışı olan bir alanı, yolu kapatmak, trafiği yönlendirmek, yüksekte veya yeraltında çalışan işçiler için güvence oluşturmak ve kalabalığı yönlendirmek amacıyla kullanılan bir bariyerdir.

Kollu Bariyer Sistemi halka açık, rahatça girilebilen alanlarda kontrolsüz araçların girişini ve çıkışını kontrol etmek amacıyla kullanılan bir bariyer yöntemidir. Bu bariyerlerin sahip olduğu kol özelliği ile araçların giriş ve çıkışını engellenebilir kılmaktadır. Genellikle halka açık olan otoparklarda veya benzeri yerlerde kullanılan bir yöntemdir. Çoğu otoparkta kullanıldığını rahatlıkla fark edebilirsiniz. 

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?