Firewall Destek

Firewall Destek

Sunucu Teknik ailesi olarak, Fortinet cihazları arasında veya farklı marka firewall cihazlarından Fortigate ürünlerine konfigürasyon işlemlerinde güvenlik ve müşteri odaklıyız. Firmanızı tanıyarak size özel oluşturduğumuz paketler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firewall Destek Hizmetlerimizin yanında ; Firewall destek hizmetlerimizi yerine ve firma büyüklüğüne göre sağlamaktayız. Uzaktan kurulumdan yerinde kurulum, güvenlik açık analizleri, web üzerinden çağrı takibi, sistem ve firewall konfigurasyon kontrol ve raporları, yerinde ve uzaktan bakım, hızlı müdahale 7/24 destek anında müdahale gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Güvenlik duvarı çeşitleri

İşletmenizin korunmaya ihtiyacı var.

Neden Firewall?

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre siber saldırıların %60’ı kurumsal firmalara karşı yapılmaktadır. Yine aynı araştırmaya göre bu saldırılardan işletmelerin yalnızca %40’ı kurtulabiliyor. Bu istatistikler göz önüne alındığında ağ güvenlik önlemi almamış birey ve kurumların tehdide ne derece açık olduğun görünmektedir.

Ayrıca bireysel çözümler bu tehditlere karşı oldukça işlevsiz bir pozisyondadır. Zira sanal korsanlar her geçen gün saldırı tekniklerinde yenilikler yaparak kendini yenilememiş güvenlik duvarlarını kolaylıkla aşabiliyorlar. Bu sebeple firewall konusunda profesyonel hizmet almak, bir işletme için olmazsa olmaz bir aksiyondur.

Firewall güvenlik duvarı konusunda firmalar arasında yaygın bir hata, bulut tabanlı sunucu hizmeti almanın güvenlik riskini ortadan kaldırdığına inanılmasıdır. Evet, kişisel veriler bulut tabanında ISS tarafından korunmaktadır fakat bu yeterli bir güvenlik seviyesi değildir.

Unutulmamalıdır ki, doğru güvenlik kalkanının oluşturulması, birçok farklı güvenlik bileşeninin bir araya gelmesi ile sağlanabilir.

Bilindiği üzere Firewall, ülkemizde bilinen adıyla güvenlik duvarı, dijital dünyada iç ve dış veri trafiğini denetlememizi sağlayan bir sistemdir. Hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?