Maillerinizi siber tehditlere karşı koruyun…

Mail Güvenliği

Mailler, kurumsal şirketlerin en temel iletişim araçlarından biridir. Maillerin bu kadar çok yaygın olması kötü niyetli kişilerin hedefi haline getirmektedir.

Şirketinizi güncel siber tehditlere karşı koruyabilmek için ağ güvenliği katmanını iyi konumlandırmak gerekir.

Mail Güvenliğini Nasıl Sağlarız? Kullanılan Yöntemlerimiz:

GEO-Location Filtreleme
Tehdit İstihbaratı
İçerik Kontrolü
İki Faktörlü Doğrulama
Mail Şifreleme
Veri Kaybı Önleme
Sandbox
Mail Kontrolü
Antispam Yazılımları

E-Posta Güvenliği

E-Mail, dilimizde elektronik posta anlamına gelen ve internet aracılığıyla ses, görüntü, metin vb. gibi dosyaları cihazlar arası aktarmaya yarayan iletişim türüne verilen isimdir. Kullanıcılar bu iletişim yöntemini kullanarak hızlı veri akışını sağlayabiliyorlar.

Yapılan yazışmaları ve dosyaları sınırsız süreyle kayıt altında tutması, bu iletişim türünün kurumlar tarafından oldukça talep görmesine sebeptir.

E-Posta Güvenliğini Nasıl Sağlarsınız?

Maillerin güvenliğini sağlamak adına yapılacak birçok uygulama mevcut. Firmalar hem IT Firmalarından destek almalı hem de çalışanlarına güvenlik unsurları hakkında bilgi ve eğitimler sunmalıdır. 

Eğitim

Firmalar, çalışanlarına düzenli olarak spam ve kimlik avı saldırılarından nasıl korunacağı hakkında bilgilendirme yapması gerekir.

Şifreleme

Şirket bünyesindeki personellerin mail şifrelerini güçlü bir seviyede tutmaları ve hatta belli periyotlarda bu şifreleri değiştirmeleri istenmelidir.

Anti Virüs

Gelen maillerin içeriği anti virüsler tarafından taratılmalı personeller bu hususta bilgilendirilmelidir.

IT Uzmanı

Bir IT Uzmanından mutlaka mail güvenliğiniz için destek istemelisiniz. Ağ alt yapınızın güvenli hale getirilmesi ve güvenlik duvarlarının iyi konfigüre edilmesi önemlidir.

HotSpot

Topluma açık Wİ-Fİ alanlarını kullanırken adres çubuğundaki güvenlik sertifikasına dikkat edilmelidir. URL’nin başında eğer ‘https’ yerine ‘http’ yazıyor ise bu bir güvenlik sorunudur. Bu hususa dikkat etmek gerekir.

Danışmaya mı ihtiyacınız var?

Bize bir mesaj bırakın! 7/24 sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

İletişim bilgilerimiz

+9 0216 397 53 96

info@sunucuteknik.com

Adresimiz:

Tandoğan Cad. No:132/b Pendik/İstanbul.