Network Kurulumu

Network Kurulumu

Network yani ağ, bilgisayarların ya da diğer donanımların birbiri ile iletişim kurması durumudur. Eğer bu iletişim internet ağları üzerinden sağlanırsa global düzeyde bir bağlantı kurulmuş olunur. Fakat firma içerisindeki bilgisayarlar arasında olursa bunun için özel bir network sistemi kurulmalıdır.Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygın bir kullanıma sahip olmasıyla birlikte ‘büyük veri’ kavramı ortaya çıktı. Yani ağlar üzerinden veri akışı bundan 20 yıl öncesine göre çok daha fazla yoğunluğa sahip. Haliyle bu da birey veya kurumların iyi bir network sistemine sahip olmaları gerçeğini doğurdu.

Sunucu Teknik, network çözümleri ile firmaların çağın network hızına erişmelerini sağlıyor. Aynı zamanda ağ yapılarında sürdürülebilir bir işleyişi sunuyor.

Sunucu Teknik firmasının network alanında sunduğu çözüm hizmetleri şunlardır:

Network Kurulumu ve Desteği

Son teknolojiye uygun ve kaliteli network donanımları temin edilerek eğitimli teknikerler tarafından kurulumu yapılır. Ayrıca periyodik kontroller yapılarak sağlıklı bir işleyiş sağlanır.

Ağ Hızlandırma Çözümleri

Uzman ekipler ağ yapısını detaylı inceleyerek analizler yapar. Sistemi yavaşlatan ve giderleri yükselten hususlar tespit edilir ve profesyonel çözümler ile sorunlar giderilir.

Ağ Yönetim ve Analiz

Firmaya özel planlama yapılır. Sonrasında kaynak kullanımı, fiziki şartlar ve güvenlik gibi unsurlar göz önünde bulundurularak network sistemi kurulur.  risk durumları minimum seviyeye indirilir.

Sağlıklı ve profesyonel bir iletişim önemlidir.

Network Oluşturma

Network kurmak yani İngilizce deyimi ile ‘networking’ yapmak, firma ya da kurum için donanımları birbirine bağlayarak sağlıklı ve profesyonel bir iletişim sağlamaya denir. Türkçede iş ağını genişletmek olarak ifade edilen bu kavram, tıpkı adından da anlaşılacağı üzere ticari hayatta gelişebilmek için elzem bir konudur.

Network sistemlerinin geçmişi 1960’lara dayanır. Geçmişte sadece kablolar üzerinden veri akışı sağlanırken günümüzde artık kablosuz network sistemleri de kullanılmaktadır. Bu sayede kablo karmaşasından arındırılmış sadece ve hızlı bir iletişim imkânı doğdu. Şu an en yaygın kullanılan networke örnek vermek gerekirse bu kesinlikle internettir.

Network kurulum sürecinde en önemli aşamalardan birisi de projelendirmedir. Çünkü gerek fiziki gerekse yazılımsal gereçler göz önünde bulundurulduğunda network sistemleri oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Kurulum sürecinin başından sonuna kadarki uygulamalarda atlanılacak en ufak bir detay, işin sonunda sistemin aksak bir yapıda çalışmasına sebebiyet verebilir.

Bu sebeple sistemin altyapısındaki pasif bileşenleri doğru bir şekilde konumlandırmak için projelendirmeye özen gösterilmesi gerekir. Bu da ancak alanında eğitimli ve uzman ekiplerce sağlanabilecek bir durumdur.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?