Sistem Odası Taşıma

Sistem odası taşıma, sunucu taşıma, veri merkezi taşıma hizmetlerimiz için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sistem Odası

İhtiyaçların artması ile birlikte sistem kabinleri yerlerini yavaş yavaş sistem odalarına bırakmaya başlamıştır. Günümüzde neredeyse her bir çok şey bilişim sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle bilişim sistemleri üzerinden gerçekleştirilen her türlü işlemin saklanması ve korunması gerekmektedir.

Verilerin güvenli şekilde saklanması sadece bilgilerin ele geçirilmesi olarak sınırlandırılmamalıdır. Yangın, su basması, ısı vb. fiziki şeylerde göz önüne alınmalı ve depolama yerlerinin düzenli tutulması gerekmektedir. Dijitalleşme alanında her geçen gün yeni bir teknolojik gelişme yaşanması, hayatımızın her alanında kendine yer bulması, veri kavramının büyük önem kazanması, bu sistemleri geri planda daha karmaşık ve kullanımı zor hale getirdi. Bu da sistem odalarına duyulan ihtiyacın artmasına neden oldu. Sistem odasını genel hatlarıyla anlatmak gerekirse, dijital cihazlara düzenli olarak elektriğin sağlandığı ve yıpranmalara karşı önlem almak için doğru hava ve iklim koşullarının uygulandığı odaya verilen isimdir.

Sistem odası kurulumunda uygun fiyatlar.

Sistem Odası Kurulumu

Sistem odaları, kurulumu için birçok farklı kalem yazılımsal ve donanımsal ürün gerektirdiğinden maliyetli yapılardır. Fakat işletmelere sağladığı hizmet ve kolaylıklar göz önüne alındığında makul bir yatırımdır. Ayrıca sistem odaları tercihe göre yapılan bir işlem değildir. Dijital kullanımı belirli bir seviyenin üzerine çıkmış firmalar sistem odaları kurdurmaya mecburdur.

Sistem odası kurulumu ve devamlılığı hizmeti konusunda fiyat ortalaması, yapılacak hizmet ve ürün gamına göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda en doğru bilgiyi firmamız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Sistem Odası Kapısı

Özel hava koşullarına, nem oranına ve basınca göre oluşturulan sistem odalarına belirli periyotlarda fiziki müdahaleye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da haliyle odaya giriş kapısına önemli bir misyon yükler. Sistem odasında iki adet kapı olması gerekmektedir. İçerideki kapı odayı dış dünya ile tamamen yalıtması gerekir. 

2.Kapı ise odanın güvenliğini sağlamak üzere tasarlanmalıdır. Ayrıca bu kapıların açılması için şifreleme sistemleri kullanılmalıdır.

Sistem odaları kurulurken ideal olanı yakalamak için uygulanması gereken parametreler vardır. Enerji ihtiyacından güvenliğe, zemin gereksinimlerinden haber sistemlerine birçok unsur, doğru ve ideal bir sistem odası kurulumu için gerekli olan ana başlıklardır.

Danışmaya mı ihtiyacınız var?

Bize bir mesaj bırakın! 7/24 sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

İletişim bilgilerimiz

+9 0216 397 53 96

info@sunucuteknik.com

Adresimiz:

Tandoğan Cad. No:132/b Pendik/İstanbul.