Kamu

Kamu Çözümleri

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler, kamusal büyümelerini bilgi ve iletişim teknolojileri yatırımları ile paralel olarak ilerletmektedir. Ülkemiz de 2023 vizyonu için ekonomik hamlelerini yaparken bu dijital dönüşüme büyük oranda ekonomik ve altyapı yatırımları yapmaktadır. 2010 yılında başlayan dönüşüm için harcanan maliyet 2017 yılına gelindiğinde 4.4 milyar Türk Lirası seviyelerine ulaştı.

Türkiye’deki kamu bilişim teknolojilerindeki inovatif gelişimler birçok farklı alanda ilerliyor. Dijital dönüşüm, siber güvelik, endüstri 4.0 ve kamu bulut bunların başlıca olanları. Ayrıca akıllı şehirlerin teorikten pratiğe dönüştürülmesiyle kamu kurumlarının da teknoloji trendlerine uyum sağlanması hedefleniyor.

Artık yaşadığımız yüz yılda kamu kurumları büyük oranda geleneksel yöntemlerden uzaklaşarak yeni teknolojilerin kolaylıklarına adapte olmuş durumda. Eskiden tamamen kâğıt evrak odaklı çalışmalar, bugün tamamen dijitale dönüştürüldü. Haliyle bu da birçok çözüm ihtiyacını beraberinde getirdi. Büyük verinin ortaya çıkması, nesnel interneti icadı ve siber güvenliklerin artması, kamu alanında kurumların profesyonel bilişim firmalarından çözüm desteği almasını zorunlu hale getirdi.

Sunucu Teknik markası olarak ülkemizdeki kamu bilişim teknolojilerinin üst seviyelere çıkması için yenilikçi çözümler sunuyoruz.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Veri ve kimlik bilgileriniz güven altında olsun.

Çözümlerimiz

Sunucu Teknik artan kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarını karşılamak için bilişim alanındaki deneyim ve inovatif yaklaşımını sunmaya devam ediyor. Sektörün özel ihtiyaçlarına göre şekillenen uygulamalarımız ile hem kurum içerisinde işleyiş sürdürülebilir hale geldiği gibi kullanıcıların da güvenliği üst seviyeye taşınıyor. Büyük verinin ortaya çıkması, güvenlik unsurunun da önemini vurguladı. Kamu kurumlarının da temelinin tamamen veri odaklı olduğu düşünüldüğünde siber güvenliğin yadsınamaz bir öneme sahip olduğunu söylemek mümkün.

Kamu alanında iş zekâsı, karar verme prosedürü için önemli bir paya sahiptir. Zira çevrimiçi hizmet sunabilmek için vatandaşların bilgilerini işleyip tahmine dayalı ve analitik yapıya sahip olunması gerekir. Kurulacak bu iş zekası ile zaman ve işçilikte azalma olur. Aynı zamanda veri kaynaklarına bağlantı ve ölçeklenebilirlik imkanına sahip olmak mümkün hale gelir.