Telekom

Telekom Sektörü

Telekom sektörü, Türkiye endüstrisinde en dinamik sektörlerin başında geliyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu yani BTK’nın açıkladığı verilere göre bu sektörün yıllık Pazar hacmi 45 Milyar Türk Lirasının üzerinde. Dünya genelinde ise Ar-Ge ve inovasyon konusunda en çok yatırımı alan özelliğe sahip. Aynı zamanda ülkemizin ekonomisi için de kaldıraç görevi gördüğü kabul edilmektedir.

İnsanlık tarihi boyunca Telekom alanı için en büyük ve hızlı gelişimi gösteren sektör demek mümkün. Zira iletişim telgraftan sağlandığı günlerden saniyeler içerisinde büyük verilerin iletildiği günümüze kadar büyük bir dönüşüm yaşandı. Üstelik bu dönüşüm hiç ivme kaybetmeden devam ediyor. Bunu 2016 senesinde Türkiye’de kullanılmaya başlayan 4.5G teknolojisiyle örneklendirmek mümkün. Bu bile iletişimde bir çığır olarak görülürken indirme hızını saniyede 10 GB’a ulaştıracak 5G teknolojisi yakında hayatımıza girecek.

Sunucu Teknik olarak sahip olduğumuz büyük deneyim ve uzman ekiplerimizle şirketinizin dijital dönüşümünü gerçekleştiriyoruz. Geleceğin teknoloji dünyasına markanızı bugünden hazırlıyoruz.

Kurumsal Çözüm Ortağınız

İşletmenizin büyümesine yardımcı olacak doğru kararları almaya hazır mısınız?

Dijital dönüşümde Sunucu Teknik ile fark oluşturun!

Çözümlerimiz

Nesnelerin interneti, sanal ve arttırılmış gerçeklik ve yapay zekâ gibi teknolojiler her geçen gün artarak yeni iş modellerinin oluşmasını sağlıyor. Diğer sektör şirketlerinde olduğu gibi Telekom şirketleri de varlıklarını sürdürebilmek, markalarını sağlam bir şekilde büyütebilmek için bu değişime ayak uydurmak için tüm gelişmeleri takip etmekte. Artık teknolojik trendleri takip etmek günümüzde bir tercihten ziyade zaruri ihtiyaç haline dönüşmüş durumda.

Bilişim dünyasındaki dijital dönüşüm, hayatımızın her alanında hızla yaşanıyor. Bunu işe gitmeden akıllı telefonunuzdan trafik yoğunluğuna bakmanıza kadar indirgeyerek örneklendirmemiz mümkün. Görüleceği gibi bu dönüşüm sadece kurumları değil aynı zamanda bireyleri de yakından ilgilendiriyor.

Sunucu Teknik, teknolojideki bu gelişimler doğrultusunda sektöre özel hazırladığı çözümler ile müşterilerinin iş ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde karşılamaya çalışmakta. Buna ek olarak Telekom firmaları ile iş birliği içerisinde bulunarak farklı projelerde çözüm ortaklıkları gerçekleştiriyor. Kısacası dijital dönüşümlerinizi kapsayan kapsamlı ve komplike bir süreci sadece ve güvenli bir şekilde tamamlayarak şirketinizin zaman ve iş gücü karlılığına olanak tanıyor.