03.02.2022

Di̇scord Nedi̇r?

DİSCORD NEDİR?

Günümüzde iletişimin tamamen dijital uygulamalara evrilmesi, birçok yeni uygulamanın yayımlanmasına sebep oldu. Discord da bu uygulamalardan birisi. Özellikle kısa sürede dünya genelinde sağladığı yüksek orandaki kullanıcı sayısıyla son zamanlara damga vurmuş durumda. Peki Discord nedir? Discord nasıl kullanılır? İşte detaylar…

2015 senesinde kullanımı başlayan Discord, bir sohbet uygulamasıdır. Metin, sesli ve görüntülü iletişim sağlanırken aynı zamanda da kanallar kurarak topluluk oluşturma ve bu üyelerle sohbet etme özelliğine de sahip. Başlangıçta telefon uygulaması olarak yayımlanan bu platform kısa süre içerisinde masaüstü işletim sistemleri için de program oluşturdu.

Discord’u diğer sohbet uygulamalarından ayıran birçok özgün özellik bulunur. Bunlardan en önemlisi gamerlara sağladığı avantajlardır. Bilgisayar oyunları oynayan bireyler, Discord uygulamasını arka planda çalıştırarak oyun esnasında başka kişilerle sohbet edebilirler. Üstelik cihazın istemcisinden oldukça az yer kaplar.

Bir diğer özelliği ise tamamen ücretsiz bir çalışma prensibine sahip olması. İndirme ve kurulumun yanında aynı zamanda kullanımı için de herhangi bir ödeme yapılmaz. Fakat Discord Nitro isimli özel hizmetinden faydalanmak isteyenler birtakım ücret ödemektedir. Kaynak

Discord Nasıl Kullanılır?

Discord nasıl kullanılır sorusu, online iletişim kurmak isteyenlerin sıkça başvurduğu sorunsallardan biri olarak öne çıkıyor. Discord kullanıcıları için 3 farklı kullanım modellemesi sunuyor. Bunlardan ilki masaüstüne uygulama kurulmasıyla mümkün oluyor. Kullanıcılar Discord’un sitesine girerek en güncel sürümü ücretsiz olarak masaüstlerine indirebilirler.

Bir diğer yöntem ise telefonlara Discord uygulamasının indirilmesi. Apple Store veya Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilen bu uygulama, basit ve kullanışlı ara yüzü ile kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bir konumda. Son olarak bu iki yöntemin dışında Discord’a bağlanmak için bir yöntem daha var. O da Discord web sitesi üzerinden online olmak. Tıpkı diğer yöntemlerde olduğu gibi web sitesinin de ara yüzü oldukça işlevsel bir özelliğe sahip.

Discord kullanıcıları bu uygulamayı kısaca ‘DC’ olarak ifade ediyorlar. Bu uygulamayı kullanmak için tek yapılması gereken bir e-posta adresine sahip olmak ve devamında siteye girip yeni üyelik oluşturmaktır.

Hızlı İletişim
Kısaca SunucuTeknik
  • BT’de 20 yıl.
  • 40’dan fazla uzman.
  • 2.000’den fazla başarı öyküsü
  • Hizmet kalitesini ve müşteri veri güvenliğini garanti etmek için ISO 9001 sertifikası.