01.12.2021

Ücretsiz Muhasebe Programları

Ücretsiz Muhasebe Programları

Muhasebe tarih boyunca belli sistem ile günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde defter ile tutulan muhasebe işlemleri artık yerini bilgisayar programlarına bırakmıştır. Dijitalleşen dünyamızda muhasebe programlarının verimli çalışması da çok büyük önem arz etmektedir. Hemen hemen tüm işletmeler muhasebe programları kullanmaktadır. Ücretsiz muhasebe programı arayışları da sürmektedir. Ücretsiz Muhasebe Programlarına peki ne kadar güvenebilirsiniz? Ücretsiz Muhasebe Programları şirketinizi veya işletmenizi nereye kadar götürebilir? Ücretsiz Muhasebe Programları ile entegrasyonlarınızı rahat şekilde yapabilir misiniz? Tüm bunların hepsi ileride başınıza dert olmaması için bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Ücretsiz Muhasebe Programları Geliştirilebilir mi?

En çok sorulan soruların başında ücretsiz muhasebe programları geliştirilebilir mi şeklinde gelmektedir. Tabi ki açık kaynak kodlu yazılan her program gibi bu programlarda geliştirilebilir fakat iyi bir ekip gerekmektedir. Buna harcanacak bütçe yerine işletmeniz belli seviyeye geldiğinde ve ihtiyalarınız arttıkça başkaca muhasebe programlarını satın alabilirsiniz.

Ücretsiz Muhasebe Programlarını Nereden İndirebilirim?

Ücretsiz muhasebe programları sosyal medyada, forumlarda, veya blog sitelerinde paylaşılmaktadır. Bu yazılımların bir çoğunun kimler tarafından çıkarıldığı bilinmemektedir. Bu programların içerisine kötü niyetli kişiler tarafından virüsler soluncanlar vb. yazılımlar yerleştirilebilir. Bu kötü yazılımlar ile bilgileriniz kötü niyetli kişilerin ellerine geçebilir.

Ücretsiz Muhasebe Programı mı lisanslı muhasebe programı mı?

Biz her zaman lisanslı ürünlerin kullanılması taraftarıyız, eğer işletmeniz küçük ise excel formülleri ile de muhasebe tutabilirsiniz. Ancak işletmenizde belirli hacim geldiyse artık güzel bir muhasebe programına geçmenizi öneririz.

Ücretsiz ERP Programları

Ücretsiz ERP Programları bulmakta mümkündür, fakat bu programların güvenliği konusunda çeşitli endişelerimiz mevcuttur. Kötü yazılımların bulunması muhtemeldir. Bu nedenle ücretsiz ERP Programları konusunda,  dikkatli olmak gerekir.

En iyi Ücretsiz Muhasebe Programları

İnternette arattığınızda en iyi ücretsiz muhasebe programlarına ilişkin tonla dökümanlara ulaşabilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi şirketinizin veya işletmenizin yapısına göre iyi bir başlangıç yapmak çok önemlidir. Bu nedenle muhasebe programlarını indirerek, ileride imkansız çıkmazlara çıkmamak için mutlaka bu işin ehli ajanslardan veya şirketlerden destek almak gerekir. En iyi ücretsiz muhasebe programını indirdiğinizi düşünüerek 2-3 yıl bu programları kullandıktan sonra şirketiniz büyüdüğünde başka bir programa geçişlerinizde sorunlar oluşabilir bu nedenle temelleri sağlam atmakta büyük fayda bulunmaktadır.

Ücretsiz Ön Muhasebe Programları

Ücretsiz Ön Muhasebe Programları her zamanki gibi en cok aranan kelimeler başında geliyor, yukarıda anlattığımız gerekçeler bu program içinde geçerlidir. İster genel muhasebe ister ön muhasebe olsun hep bir süprizle karşılaşmak mümkün bizim sizlere tavsiyemiz sağlam bir temele donanımlı bir danışmandan destek almanızdır.

Hızlı İletişim
Kısaca SunucuTeknik
  • BT’de 20 yıl.
  • 40’dan fazla uzman.
  • 2.000’den fazla başarı öyküsü
  • Hizmet kalitesini ve müşteri veri güvenliğini garanti etmek için ISO 9001 sertifikası.