Bilgisayar Bakım Anlaşması

işletmenizin geleceğini önemseyin

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Teknik Destek ekibimiz, firmanızın bilişim teknoloji alt yapısını oluşturan tüm cihaz ve yazılımların kesintisiz şekilde çalışması için çeşitli hizmet seçenekleri sunar.  Nelerin bilgisayar bakım anlaşması kapsamına alındığını öğrenmek istiyorsanız bizimle mutlaka iletişime geçiniz.

Küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların ihtiyaçları farklı olduğundan bilgisayar bakım anlaşmaları için belirli bir paket sunmak zordur. 

Sunucu Teknik, çalışanlarının teknik yetkinliklerinin artması için verdiği eğitimlerin yanında, bireysel gelişimlerine katkıda bulunmak, için de çalışanlarını eğitmektedir.

Bakım anlaşması kapsamında neler yapıyoruz?

Virüs testleri
Yazılım lisans sorunları
Ağ bağlantılarının kontrolü
Yazıcı bağlantı bakımları
Laptop arıza tespitleri
Masaüstü arıza tespitleri
Sunucu arıza tespitleri
Donanım parçaları temizliği
Yedekleme kontrolleri
Program verimlilik testleri
Yerinde teknik destek
Uzaktan Bağlantı ile destek

Bilgisayar Bakım ve Destek Paketleri

Belirtilen paketler haricindeki bilgi sistem ihtiyaçlarınızı bize bildirmeniz halinde işletmenize özel çözümler sunabiliriz.

Paket 1

1.900
+KDV /Aylık
 • 5 adet bilgisayar bakım ve onarım desteği
 • Ofis yazılım kurulumları ve konfigürasyonları
 • 8 saate kadar uzaktan destek
 • BT danışmanlığı hizmeti
 • Bayi fiyatından teknoloji ürünü tedarik hizmeti
 • Bayi fiyatından teknoloji ürünü tedarik hizmeti

Paket 2

4.250
+KDV /Aylık
 • 15 adet bilgisayar bakım ve onarım desteği
 • Ofis yazılım kurulumları ve konfigürasyonları
 • 20 saate kadar uzaktan destek
 • 2 saate kadar yerinde bakım ve onarım desteği
 • Temel ağ ve internet desteği
 • Mesai saatleri içerisinde 2 saat içinde uzaktan müdahale garantisi
 • BT danışmanlığı hizmeti
 • Bayi fiyatından teknoloji ürünü tedarik hizmeti
Önerilen Paket

Paket 3

8.250
+KDV /Aylık
 • 30 adet bilgisayar bakım ve onarım desteği
 • Ofis yazılım kurulumları ve konfigürasyonları
 • 60 saate kadar uzaktan destek
 • 8 saate kadar yerinde bakım ve onarım desteği
 • Temel ağ ve internet desteği
 • Mesai saatleri içerisinde 2 saat içinde uzaktan müdahale garantisi
 • BT danışmanlığı hizmeti
 • Bayi fiyatından teknoloji ürünü tedarik hizmeti

Danışmaya mı ihtiyacınız var?

Bize bir mesaj bırakın! 7/24 sorularınızı yanıtlamak için buradayız.

İletişim bilgilerimiz

+9 0216 397 53 96

info@sunucuteknik.com

Adresimiz:

Tandoğan Cad. No:132/b Pendik/İstanbul.

geleceğe yönelik seçim yapın

Sunucu Bakım Anlaşması

Sunucular hızlı, kesintisiz ve performanslı çalışabilmesi için günlük, aylık ve yıllık olarak kontrol edilmeli, hatalar önceden tespit edilmelidir.  Firmaların yapısına göre sunucular ve donanımları tespit edilmeli sunucular bu şekilde kurulmalıdır.

Ana Makine kullanan müşterilerimizin Serverları, doğru bir şekilde yapılandırıldıktan sonra, her gün rutin olarak, Bilgisayar mühendislerimiz tarafından kontrol edilir. Serverlar müşteri ofisinde bulunan bilgisayarların açıldığı andan itibaren yaşadığı tüm sorunları kayıt altına alacak şekilde yapılandırılmıştır, dolayısı ile bu rutin kontrollerde, yeni yeni meydana gelmeye başlayan sorunlar tespit edilir ve ilgili teknisyenler görevlendirilir gerekiyorsa müşteri yerinde servis yapılır ve sorunların giderilmesi sağlanır.

Teknik cihazlarınız için verilen destekler nelerdir?

1 Network
2 Server
3 Güvenlik
4 Program
5 Ekipman
Network

Network Desteği

Şirket için düşünülmüş planlar doğrultusunda kablolu veya kablosuz network ağının belirlenmesi ideal hızlı ve sorunsuz network ağının oluşturulması için yapılması gereken ve izlenmesi gereken yöntem ve sistem araştırması yapıp bunu bir proje olarak yönetiminize sunulması. Ve network sisteminin çalışır vaziyette teslim edilmesi.

Network Desteği
Server

Server Desteği

Mevcut sistemdeki server bakımı ve şirket için düşünülmüş kapasite ve yıllık büyüme oranı dikkate alınarak yapılması gereken server yatırımı ile ilgili gerekli ürün araştırmasını markalara göre kıyası yapılıp ideal görülen ürünler hakkında bilgi veren bir rapor düzenlenmesi ve yönetime sunulması. 

Server Desteği
Güvenlik

Sistem Güvenliği Desteği

Mevcut sistemdeki ve şirketinizin oluşabilecek kapasitesine göre alınması gereken güvenlik duvarı ve virüs koruma programı donanımsal ve yazılımsal olarak alınması gereken önlem ve yatırımlarla ilgili plan sunulması. Tavsiye üzerine alınan ürünlerin kurularak ayarlamalarının yapılması.

Sistem Güvenliği Desteği
Program

Program Desteği

İşletme içerisinde bulunan bilgisayarların üzerinde ihtiyaçlara göre kullanılması gereken yazılımlar hakkında gerekli tespitlerin yapılarak ideal olanların yönetime sunulması. Yönetimce onaylanması halinde çalışır şekilde sisteminize entegre edilmesi. 

Program Desteği
Ekipman

Bilgisayar ve Diğer Ekipman Desteği

Mevcut sistemdeki ve şirketinize alınması gereken bilgisayarların yapılacak işin içeriğine göre teknolojik içeriklerini belirten bir raporun sunulması. İşletmede kullanılacak olan bilgisayar ve diğer bütün elektronik ürünlerin hakkında gerekli raporların yönetime sunulması.

Bilgisayar ve Diğer Ekipman Desteği

Bakım anlaşmasına gerçekten ihtiyacınız var mı?

Bakım anlaşması yapmak, altyapınızın ve bilgisayar sistemlerinizin hizmet aldığınız bilgisayar firmasının sürekli kontrolünde olması demektir. Bu size sorunlar meydana geldikten sonra değil, sorunlar oluşmadan çözüm üretmeyi sağlar. Farkında olmalısınız ki her sorun meydana geldiğinde, onun farkına varmak, bizleri haberdar etmek, size ulaşmamız ayrı ayrı süreçlerdir ve zaman kaybına dolayısı ile iş kaybına yol açar, amacımız sizi bu kayıplardan kurtarmaktır.

Elbette firmaların ihtiyaçlarına ve lokasyonuna göre farklı çözümler üretilebilmektedir. Periyodik bakım çözümlerimiz üç ana başlık altında toplanmıştır. Bununla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Periyodik destek demek sistemlerinizi sürekli takip etmek demektir. Ödediğiniz hizmet bedelinin karşılığını fazlası ile alırsınız. 

Eğer herhangi bir sebepten dolayı bizleri tekrar tekrar servise çağırmanız gerekiyorsa, bu size verdiğimiz servislerde yeterince başarılı olamıyoruz ve sorunları tam olarak gideremiyoruz demektir. Tabi ki böyle bir durumda müşteriden yeni bir ödeme istemek doğru olmaz. (Size tanınan aylık yerinde destekte sorunu çözemiyorsak her geldiğimizde tarafınıza ayrıca ek ücret yansıtılmaz)

Servis talepleriniz önce teknik personelimizce değerlendirilir ve telefonla destek sağlanır, mümkün olmadığında Uzaktan Bağlantı yolu ile sorunu çözülür buda mümkün olmadığında yerinde teknik destek sağlanır. 

Sorunları Server Problemleri ve Client, İş Bilgisayarları olarak ikiye ayırırız. Sunucu problemleri söz konusu ise, 2 saat içerisinde müşteriye ulaşılarak sorun giderilmeye başlanır.

İş Bilgisayarları ile ilgili problemler söz konusu olduğunda en geç 24 saat içerisinde müşteriye ulaşılır ve sorun giderilir.

Yaygın olarak uygulama akşam 17:00’a kadar yapılan servis taleplerinde aynı gün içinde müşteriye ulaşarak sorun giderme 17:00’dan sonra gerçekleşen taleplerde ise, bir sonraki gün sabah servis verme şeklindedir.

Network Desteği, Server Desteği, Sistem Güvenlik Desteği, Program Desteği, Bilgisayar ve Diğer Ekipmanlar Desteği, başlığı atında toplamak mümkündür. Destek detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sunucu bakım fiyatları bilgisayar bakım anlaşması sözleşmeleri detaylarında yazılıdır. Hizmet fiyatları işletme büyüklüğüne ve server adetine göre belirlenmektedir. Sunucular bilgisayar bakım anlaşması kapsamında da bakım altına alınmaktadır.

Bilgisayar Bakım Sözleşmesi örneğini kütüphanemizden bulabilirsiniz. Aylık Bilgisayar Bakım Sözleşmesi veya Yıllık Bilgisayar Bakım Sözleşmesi örneklerimiz ile ne tür hizmetler alabileceğiniz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Personellerinizin karşılaştığı günlük server, bilgisayar v.b. her türlü problemi uzaktan veya telefondan mümkün değilse yerinde teknik destek hizmeti vererek çözüyoruz.