21.03.2022

Telefon Santrali Alırken Bilmeniz Gereken 10 Kriter

Telefon santralleri, şirketlere birçok açıdan fayda sağlayan sistemlerin başında gelir. Özellikle kurum içi kullanıcıların iletişimini sağlamak için oldukça ideal bir tercihtir. Ancak bu faydalı sistemi satın alırken hatalı seçim verme riski de mevcut. Yanlış seçimler, uzun vadede daha fazla maliyete sebep olabilir. Bu sebeple tercihlerinizi kolaylaştırmak için telefon santrali alırken bilmeniz gereken 10 kriter listeledik…

Telefon Santrali Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefon santrali tercihlerinde çoğu zaman kararsız kalındığı görülüyor Çünkü günümüzde bu alanda ürün ve hizmet sunan birçok firma ve marka alternatifi mevcut. Bu çeşitliliğin yarattığı karmaşadan sıyrılmak için en doğru yol, ürünler hakkında bilgi sahibi olmaktır. Peki bu nasıl mümkün olabilir? Sorunun yanıtına telefon santrali alırken bilmeniz gereken 10 kriter ile ulaşmanızı sağlayacağız…

Santral İç ve Dış Hat Kapasitesi

Telefon santrali kurdurmadan evvel ilk yapmanız gereken şey, iç ve dış hat sayısının hangi seviyede olacağını belirlemektir. Böylelikle şirketiniz büyüdüğünde, sistemi de genişletme şansınız olur.

Lokasyon

Birden fazla noktada şubeleri olan işletmeler VOIP teknolojisiyle ücretsiz görüşme imkanına sahip olabilir. Ancak bunun için başlangıçta doğru sistemi tercih etmelisiniz.

Hareketli Kullanıcılar

Sahada aktif olarak faaliyet gösteren personelleriniz var ise telefon santralini buna uygun seçmelisiniz. Bu sayede kullanıcılar kendi aralarında ücretsiz olarak iletişim kurabilecekler.

Robot Operatör ve Sesli Mesaj

Robot operatörler ve sesli mesaj özellikleri sayesinde markanız müşterilerin gözünde kurumsal bir kimliğe ulaşır. Ayrıca gelen çağrılarda personellerinize daha kolay ve yönlendirme sağlanır.

GSM Terminalleri

Telefon santralleri sadece dahili hatlardan oluşmaz. GSM hatları da santrale bağlamanız mümkün. Bu sayede iletişim maliyetlerinizde gözle görülür bir tasarruf sağlarsınız.

Görüntülü Görüşme

Görüntülü görüşme özelliğine sahip telefonlar ile telefon santralleri üzerinden ücretsiz iletişim kurma imkanı mümkün. Kurduracağınız sistemin bunu desteklemesine dikkat edin.

Konferans

Telefon santrali sistemindeki konferans görüşme özelliği sayesinde aynı anda birden fazla kullanıcıyı bir arada toplayabilir, toplantılar yapabilir ve bu sayede işinizde verimliliği arttırabilirsiniz.

Görüşme Kaydı

Görüşme kaydı önemlidir. Zira bu sayede müşterilerinizin memnuniyet oranını arttırırsınız. Aynı zamanda görüşmeler yüzünden ileride yaşayabileceğiniz hukuki süreçlerde kendinizi güvenceye alırsınız.

Entegrasyon

Telefon santrallerinin diğer birçok farklı teknolojik donanıma ya da yazılıma entegresi mevcut. Alarm sistemi ve kamera sistemleri de buna dahil.

Hızlı İletişim
Kısaca SunucuTeknik
  • BT’de 20 yıl.
  • 40’dan fazla uzman.
  • 2.000’den fazla başarı öyküsü
  • Hizmet kalitesini ve müşteri veri güvenliğini garanti etmek için ISO 9001 sertifikası.