09.05.2022

Telefon Santrali Fiyatları

Birden fazla telefonu merkezi bir noktada toplayarak kendi aralarında sağlıklı bir iletişim kurulmasını sağlayan telefon santrali, günümüzde şirketler için hayati öneme sahip. Çünkü yaşanılan çağ tamamen dijital veya analog iletişim odaklıdır. Ayrıca iletişimde hız ve verimlilik de firmaların imajı açısından gerekli bir husus. Gelen aramaları kısa sürede doğru alanlara yönlendirebilmek için bu sisteme ihtiyaç vardır. Bu sistemi, Telefon Santrali Nedir? yazımızda verimli bir şekilde detaylandırdık. Peki telefon santrali fiyatları günümüzde ne kadar? Yazının devamında konunun detaylarına erişeceksiniz…

Telefon santralleri, yapıları ve donanımları gereği başlangıç için maliyetli projelerdir. Ürünlerin hazırlanması, uzman kişiler tarafından kurulması ve çalışır hale getirilmesi sürecinin tamamı bu sistemin ücretini belirler. Yani telefon santrali fiyatları konusu belirleyen birçok faktör vardır. Ancak firmalara yüksek oranda verimlilik ve performans sunar. Bu sayede kısa ve orta vadede yapılan yatırımı kendisi çıkarır.

Telefon santrali fiyatları günümüzde çok farklı oranlara sahip. 500 TL’ye bulunabilen bu teknoloji 30 bin liralara da uygulanabiliyor. Burada fiyattan ziyade şirketler analizler yaparak ihtiyaçlarını doğru orantıda belirlemeli. İhtiyaçtan çok daha fazla kapasiteye sahip bir telefon santrali kurmak, gereksiz bir maliyet oluşturacaktır. Aynı şekilde talebin karşılanmaması da vakit ve para kaybını tetikleyecektir.

Telefon santrali almadan öncesinde iyi bir analiz yapılması gerektiğini yukarıda belirttik. Burada dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de şirketin büyüme hızı öngörüsüdür. Örneğin 10 hatla faaliyet gösterilen bir firma, uzun vadede 30 hata ulaşacağını düşünüyorsa, telefon santralini minimum 30 hatlı alması gerekir. Böylelikle daha karlı bir uygulamaya imza atılmış olunur.

Karel Telefon Santrali Fiyatları

Karel firması günümüzde yerli ve global piyasaya telefon santralleri sunan büyük ölçekli bir firma. Ayrıca yeni teknolojileriyle bu sistemlere yön verme misyonuna sahip. Karel telefon fiyatları ise diğer markalarda olduğu gibi farklılık gösterir. Her ürünün kendi özelliklerine göre bir fiyat politikası vardır. Özellikle de hat sayısı burada belirleyici bir faktördür. Ancak bu markanın hemen her bütçeye uygun bir telefon santrali sisteminin olduğunu söylemek mümkün.

Hızlı İletişim
Kısaca SunucuTeknik
  • BT’de 20 yıl.
  • 40’dan fazla uzman.
  • 2.000’den fazla başarı öyküsü
  • Hizmet kalitesini ve müşteri veri güvenliğini garanti etmek için ISO 9001 sertifikası.