14.05.2022

VideoWall Nedir?

VideoWall nedir? sorusu en temel yanıtıyla birden fazla ekranın bir araya getirilmesidir. Kullanıcılara sınırsız olanaklar sunması sayesinde günümüzde oldukça yaygın bir tercih alanına sahiptir. Ekranların bir araya entegre edilmesi, ekranların istenilen boyutlara genişlemesini sağlar. Büyük ekranlarda paylaşılan içerikler ise daha dikkat çekici olmaktadır.

VideoWall sistemlerinde genel olarak LCD ya da LED ekranlar bir araya getirilir. Böylelikle büyük ekranlı bir görüntü sistemi oluşturulmuş olunur. Bu teknoloji sayesinde boyut ne kadar büyürse büyüsün görüntü kalitesinden herhangi bir kayıp yaşanmaz. Bu da onu birçok alanda vazgeçilmez hale getiriyor. VideoWall nedir? sorusunu bu şekilde yanıtlamak mümkün. Avantajlarını da birkaç maddede belirtmek mümkün:

  • Dizilimi basit bir hale getirir,
  • Piksel yoğunluğu sağlar,
  • Yüksek görüntü kalitesi sunar,
  • Esnek yapıya sahiptir, dilediğiniz şekle girebilir,
  • İçerik yönetimi oldukça kolay yapıdadır,
  • Vermek istediğiniz mesajın etkisini arttır.

VideoWall Çeşitleri Nelerdir?

VideoWall sistemleri yapı itibariyle çok geniş alanlara hitap etmektedir. Bunda mutlaka sağladığı avantajlar kadar, her türlü ihtiyacı karşılayabilecek çeşitliliğe de sahip olmasıdır. Günümüzde sık tercih edilen VideoWall çeşitlerini sizler için derledik…

Standart VideoWall

Bu tür genel olarak bütün ekran bileşenlerinin tek bir ekran gibi hareket etmesidir. Kısaca bireyler birden fazla ekranın bir araya gelerek dev bir ekran oluşturulması imkanına sahip olur. Farklı formatları vardır. 2×2, 3×3 ve 4×4 formatlar en çok kullanılan çeşitleridir.

Dijital ArtWall

Bu türde ekran dizilimleri arasında mesafeler olabilir. Yatay ve dikey formatlardaki ekranlar belli aralıklar ile dizilir. Ölçü veya kombinasyon kısıtlaması yoktur. Kullanıcılar kendi ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirme esnekliğine sahiptir.

Kontrol Odası VideoWall Sistemi

Diğer ismi ‘Scada İzleme Sistemi’ olarak da bilinir. Büyük ölçekli kurum ya da fabrikalarda anlık verilerin izlenme talebini kaşılar. 7/24 çalışma prensibine sahiptir. Bu sistemde ekranın hangi boyutta olacağını izlenme açısı, cihaz sayısı ve ihtiyaçlar belirleyici unsurlardır. Ayrıca harici kaynaklardan gelen içerikler sistemin herhangi bir noktasına yansıtılabilir. Oluşturulacak senaryoları ise VideoWall kontrol cihazı ile yönetmek mümkündür.

Hızlı İletişim
Kısaca SunucuTeknik
  • BT’de 20 yıl.
  • 40’dan fazla uzman.
  • 2.000’den fazla başarı öyküsü
  • Hizmet kalitesini ve müşteri veri güvenliğini garanti etmek için ISO 9001 sertifikası.